Branislav Gajdoš
Ukážky z ilustrátorskej tvorby
Kniha: Karol Plicka
Obálka knihy (obrázok)
Autori:text Marián Pauer ; fotografie Karol Plicka ; grafická úprava Branislav Gajdoš
Vydavateľstvo:Vydavateľstvo Slovart, Slovenský filmový ústav, Slovenské národné múzeum v Martine - Etnografické múzeum
Rok vydania:2016
Formát:367 s. : fot. : 31 x 25
ISBN:978-80-556-1289-8
Kniha: Nebojsa! a iné HORORozprávky
Obálka knihy (obrázok)
Autori:text Pavol Dobšinský ; adaptácia Igor Válek ; ilustrácie Rudolf Cigánik ; grafická úprava Branislav Gajdoš
Vydavateľstvo:TRIO Publishing
Rok vydania:2013
Formát:88 s. : príl., fareb. ilustr. : 24 x 18
ISBN:978-80-89552-48-1
Kniha: Bratislava moja
Obálka knihy (obrázok)
Autori:text Karol Kállay ; fotografie Karol Kállay ; grafická úprava Branislav Gajdoš
Vydavateľstvo:Vydavateľstvo Slovart
Rok vydania:2011
Tlačiareň:Tlačiarne BB
Formát:270 s. : fot. : 23 x 30
ISBN:978-80-556-0496-1
Kniha: Tonino, pieskový šaško
Obálka knihy (obrázok)
Autori:text Sara Nui ; ilustrácie Peter Uchnár ; grafická úprava Branislav Gajdoš
Vydavateľstvo:Perfekt
Rok vydania:2010
Tlačiareň:Polygrafické centrum
Formát:62 s. : fareb. ilustr. : 26 x 20
ISBN:978-80-8046-473-8
Kniha: Peter Pan
Obálka knihy (obrázok)
Autori:text James Matthew Barrie ; preklad Adriana Oravcová ; ilustrácie Peter Uchnár ; grafická úprava Branislav Gajdoš
Vydavateľstvo:Vydavateľstvo Slovart
Rok vydania:2008
Tlačiareň:Tlačiarne BB
Formát:173 s. : fareb. ilustr. : 30 x 22
ISBN:978-80-8085-433-1
Ocenenia:Bienále ilustrácií Bratislava - 2009 - Cena Detskej poroty BIB, Najkrajšie knihy Slovenska - 2008 - Diplom - Literatúra pre deti a mládež, Najkrajšie knihy Slovenska - 2008 - Cena Ministerstva kultúry SR za ilustrácie - Literatúra pre deti a mládež, Najkrajšie a najlepšie detské knihy jari, leta, jesene a zimy na Slovensku - 2007 - Najkrajšia detská kniha zimy
Kniha: Klenot gotiky
Obálka knihy (obrázok)
Autori:text Marián Gavenda ; fotografie Karol Kállay ; grafická úprava Branislav Gajdoš ; text Marián Veselý ; preklad Peter Eliáš ; preklad Emma Eliáš
Vydavateľstvo:Vydavateľstvo Slovart
Rok vydania:2007
Tlačiareň:Tlačiarne BB
Formát:85 s. : fareb. fot. : 38 x 21
ISBN:978-80-8085-591-8
Kniha: Architektúra na Slovensku
Obálka knihy (obrázok)
Autori:grafická úprava Branislav Gajdoš ; zostavil Henrieta Moravčíková
Vydavateľstvo:Vydavateľstvo Slovart
Rok vydania:2006
Tlačiareň:Tlačiarne BB
Formát:183 s. : fareb. fot., fareb. ilustr., čb. ilustr., čb. fot. : 29 x 24
ISBN:80-8085-079-8
Kniha: Karol Baron
Obálka knihy (obrázok)
Autori:text Zora Rusinová ; grafická úprava Branislav Gajdoš ; ilustrácie Karol Baron
Vydavateľstvo:Vydavateľstvo Slovart
Rok vydania:2003
Tlačiareň:Tlačiarne BB
Formát:190 s. : fareb. fot., čb. fot., fareb. ilustr. : 31 x 25
ISBN:80-7145-755-8
Kniha: Stopy kráľov
Obálka knihy (obrázok)
Autori:text Bohuslav Piatko ; grafická úprava Branislav Gajdoš ; preklad Kevin Slavin ; preklad Sandra Fleck ; knižná väzba Ľudmila Mlichová
Vydavateľstvo:Media Svatava
Rok vydania:2003
Tlačiareň:Neografia
Formát:153 s. : drevená kazeta, 1 CD, fareb. ilustr., fareb. fot., čb. ilustr. : 31 x 27
ISBN:80-968051-8-5
Kniha: Bratislava a okolie
Obálka knihy (obrázok)
Autori:text Vladimír Tomčík ; grafická úprava Branislav Gajdoš ; preklad Ingrid Tomčíková ; preklad Kevin Slavin
Vydavateľstvo:Media Svatava
Rok vydania:2002
Tlačiareň:Neografia
Formát:159 s. : fareb. fot., fareb. ilustr. : 29 x 25
ISBN:80-968051-7-7
Kniha: Franz Kafka und Prag
Obálka knihy (obrázok)
Autori:text Karol Kállay ; fotografie Karol Kállay ; grafická úprava Branislav Gajdoš
Vydavateľstvo:Nakladatelství Slovart
Rok vydania:1995
Tlačiareň:Neografia
Formát:94 s. : fareb. fot. : 28 x 22
ISBN:80-85871-64-5
